Vishay/Dale RNC50J1073BSBSL
RNC50J1073BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1073BSBSL
Brief Description
RES 107K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1073BSBSL.pdf
Availability of RNC50J1073BSBSL
QUANTITY
RNC50J1073BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1073BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1073BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1073BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1073BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1073BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J1073BSBSL
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC MPU RESET MON 4.38V SOT-323 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DL PCB GOLD datasheet.pdf
RES 442K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 5POS SKT A CODE datasheet.pdf
HDWR JIG FOR BL600 PROGRAMMING datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf