Alt EPM3128AFC256-10
EPM3128AFC256-10 picture photo
Mfg. Part Number
EPM3128AFC256-10
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 256FBGA
Datasheet Download
EPM3128AFC256-10.pdf
Availability of EPM3128AFC256-10
QUANTITY
EPM3128AFC256-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM3128AFC256-10
Internal Part NumberEIS-EPM3128AFC256-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 3000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates2500
Number of I/O98
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-BGA
Supplier Device Package256-FBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM3128AFC256-10
Related LinksEPM3128A, EPM3128AFC256-10 Datasheet, Alt Distributor
EPM3128AFC256-10 Details Description
Related parts for EPM3128AFC256-10
CONN SPRING CONT 16 POS .217 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN L15-20 WATERTITE 250V BLACK datasheet.pdf
LED 3MM QUAD CBI BKLIT X4 Y/G datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LCD 1.35" MEMORY 96X96 PX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 30V TO277A datasheet.pdf