Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ43HB-LC
D38999/20MJ43HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ43HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ43HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ43HB-LC
QUANTITY
D38999/20MJ43HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ43HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ43HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ43HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ43HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ43HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ43HB-LC
RES TEMP SENS 2.7K OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 2M PREWIRED MOD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 55POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 511 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
EXTRACTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf