Alt EPM570GT100C4
EPM570GT100C4 picture photo
Mfg. Part Number
EPM570GT100C4
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP
Datasheet Download
EPM570GT100C4.pdf
Availability of EPM570GT100C4
QUANTITY
EPM570GT100C4 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM570GT100C4
Internal Part NumberEIS-EPM570GT100C4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBond Wire 4/Sept/2008
Appearance Update 30/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® II
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.4ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks570
Number of Macrocells440
Number of Gates-
Number of I/O76
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM570GT100C4
Related LinksEPM570, EPM570GT100C4 Datasheet, Alt Distributor
EPM570GT100C4 Details Description
Related parts for EPM570GT100C4
SWITCH DIP SIDE ACT SMD 5POS 5V datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 16POS 2.5MM datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LED MATRIX 5X7 2" HE RED/GRN datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 6POS 6' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN FEM HSING 36POS 2MM DL ROW datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M8 NYLON datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf