Lattice Semiconductor Corporation LC4256C-75TN176I
LC4256C-75TN176I picture photo
Mfg. Part Number
LC4256C-75TN176I
Brief Description
IC CPLD 256MC 7.5NS 176TQFP
Datasheet Download
LC4256C-75TN176I.pdf
Availability of LC4256C-75TN176I
QUANTITY
LC4256C-75TN176I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4256C-75TN176I
Internal Part NumberEIS-LC4256C-75TN176I
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000C
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal1.65 V ~ 1.95 V
Number of Gates-
Number of I/O128
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case176-LQFP
Supplier Device Package176-TQFP (24x24)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4256C-75TN176I
Related LinksLC4256C-, LC4256C-75TN176I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4256C-75TN176I Details Description
Related parts for LC4256C-75TN176I
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIG 1/8NPT 5V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
IC CLK BUF CPU 400MHZ 1CIRC datasheet.pdf
LGH 4 DBL MLD END LEAD ASY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
50MM EURO HDR 45D CL ENDS 02CGRN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19.2W datasheet.pdf