Alt EPM570GT100C4
EPM570GT100C4 picture photo
Mfg. Part Number
EPM570GT100C4
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP
Datasheet Download
EPM570GT100C4.pdf
Availability of EPM570GT100C4
QUANTITY
EPM570GT100C4 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM570GT100C4
Internal Part NumberEIS-EPM570GT100C4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBond Wire 4/Sept/2008
Appearance Update 30/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® II
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.4ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks570
Number of Macrocells440
Number of Gates-
Number of I/O76
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM570GT100C4
Related LinksEPM570, EPM570GT100C4 Datasheet, Alt Distributor
EPM570GT100C4 Details Description
Related parts for EPM570GT100C4
IC OPAMP VFB 100MHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 4POS W/SOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GEN PURPOSE HAND PAD 7447 6X9" datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf