Alt EPM7064AETC44-10
EPM7064AETC44-10 picture photo
Mfg. Part Number
EPM7064AETC44-10
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP
Datasheet Download
EPM7064AETC44-10.pdf
Availability of EPM7064AETC44-10
QUANTITY
EPM7064AETC44-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7064AETC44-10
Internal Part NumberEIS-EPM7064AETC44-10
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBond Wire 4/Sept/2008
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates1250
Number of I/O36
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7064AETC44-10
Related LinksEPM7064A, EPM7064AETC44-10 Datasheet, Alt Distributor
EPM7064AETC44-10 Details Description
Related parts for EPM7064AETC44-10
DIODE SCHOTTKY 20V 5A DO201AD datasheet.pdf
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.1A 67 MOHM TH datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHARGER 6-DFN datasheet.pdf
RES 100M OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 19POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
CROSS CONNECTOR/JUMPER 5POS datasheet.pdf
TOOL CRIMP HEX PNEU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES 184K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf