Alt EPM7192EGC160-20
EPM7192EGC160-20 picture photo
Mfg. Part Number
EPM7192EGC160-20
Brief Description
IC CPLD 192MC 20NS 160PGA
Datasheet Download
EPM7192EGC160-20.pdf
Availability of EPM7192EGC160-20
QUANTITY
EPM7192EGC160-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7192EGC160-20
Internal Part NumberEIS-EPM7192EGC160-20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package21
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000
PackagingTray
Programmable TypeEE PLD
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks12
Number of Macrocells192
Number of Gates3750
Number of I/O124
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case160-BPGA
Supplier Device Package160-PGA (39.6x39.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7192EGC160-20
Related LinksEPM7192E, EPM7192EGC160-20 Datasheet, Alt Distributor
EPM7192EGC160-20 Details Description
Related parts for EPM7192EGC160-20
JUMPER-H1502TR/A3048W/X 6" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.93KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 15W UFRM datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf