Alt EPM7192EQI160-20
EPM7192EQI160-20 picture photo
Mfg. Part Number
EPM7192EQI160-20
Brief Description
IC CPLD 192MC 20NS 160QFP
Datasheet Download
EPM7192EQI160-20.pdf
Availability of EPM7192EQI160-20
QUANTITY
EPM7192EQI160-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7192EQI160-20
Internal Part NumberEIS-EPM7192EQI160-20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000
PackagingTray
Programmable TypeEE PLD
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks12
Number of Macrocells192
Number of Gates3750
Number of I/O124
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case160-BQFP
Supplier Device Package160-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7192EQI160-20
Related LinksEPM7192E, EPM7192EQI160-20 Datasheet, Alt Distributor
EPM7192EQI160-20 Details Description
Related parts for EPM7192EQI160-20
IC MPU MPC82XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
BOARD DEVELOPMENT IRDA datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RAILROAD RELAY TERM 14-10AWG datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 990MA 30 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf