API Delevan ER1025-67JR
ER1025-67JR picture photo
Mfg. Part Number
ER1025-67JR
Brief Description
FIXED IND 91UH 84MA 8 OHM TH
Datasheet Download
ER1025-67JR.pdf
Availability of ER1025-67JR
QUANTITY
ER1025-67JR Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1025-67JR
Internal Part NumberEIS-ER1025-67JR
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance91µH
Tolerance±5%
Current Rating84mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1025-67JR
Related LinksER102, ER1025-67JR Datasheet, API Delevan Distributor
ER1025-67JR Details Description
Related parts for ER1025-67JR
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 3.1K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES 720 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT SKT datasheet.pdf