Vishay/Vitramon VJ0805D102KXXAJ
VJ0805D102KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D102KXXAJ
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D102KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D102KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D102KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D102KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D102KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D102KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D102KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D102KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D102KXXAJ
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
TAPE TRANSPARENT FILM 1/2"X 72YD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 150 OHM 14SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
DISPLAY OLED CHAR 2X16 GRN datasheet.pdf
RELAY REED SPST 2A 24V datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV GATE DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.0V SNT-4A datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf