API Delevan ER1641-224KR
ER1641-224KR picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-224KR
Brief Description
FIXED IND 220UH 125MA 5 OHM TH
Datasheet Download
ER1641-224KR.pdf
Availability of ER1641-224KR
QUANTITY
ER1641-224KR Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-224KR
Internal Part NumberEIS-ER1641-224KR
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant7.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-224KR
Related LinksER1641, ER1641-224KR Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-224KR Details Description
Related parts for ER1641-224KR
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 9 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 16DIP datasheet.pdf
LUG STRAIGHT #6-14 50A 3/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
PIANO STYLE DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 38POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf