API Delevan ER1641-332KM
ER1641-332KM picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-332KM
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 480MA 350 MOHM
Datasheet Download
ER1641-332KM.pdf
Availability of ER1641-332KM
QUANTITY
ER1641-332KM Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-332KM
Internal Part NumberEIS-ER1641-332KM
Material - CoreIron
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-332KM
Related LinksER1641, ER1641-332KM Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-332KM Details Description
Related parts for ER1641-332KM
RES 280 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 80M 48VQFN datasheet.pdf
IC VCXO CLK JITTER ATTEN 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
TOOL POLISHING PUCK datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 120MA 22.1 OHM datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 20NS 32LCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf