API Delevan ER1641-823KP
ER1641-823KP picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-823KP
Brief Description
FIXED IND 82UH 170MA 2.7 OHM TH
Datasheet Download
ER1641-823KP.pdf
Availability of ER1641-823KP
QUANTITY
ER1641-823KP Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-823KP
Internal Part NumberEIS-ER1641-823KP
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±10%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.7 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-823KP
Related LinksER1641, ER1641-823KP Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-823KP Details Description
Related parts for ER1641-823KP
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
5052 W/505SW-12NO NORMALLY OPEN datasheet.pdf
RES 107 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
LABEL ESD/STATIC WARN 1.97" W datasheet.pdf
FUSE 4000A 600V 4BKN/65 AR datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf