Panasonic Electronic Components ERA-14EB433U
ERA-14EB433U picture photo
Mfg. Part Number
ERA-14EB433U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1210
Datasheet Download
ERA-14EB433U.pdf
Availability of ERA-14EB433U
QUANTITY
ERA-14EB433U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-14EB433U
Internal Part NumberEIS-ERA-14EB433U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-14
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-14EB433U
Related LinksERA-14, ERA-14EB433U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-14EB433U Details Description
Related parts for ERA-14EB433U
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
POWER SUPPLY 13.8VDC 15A datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC DRV/RCV ECL QUAD DIFF 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 10% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2.4A TO277A datasheet.pdf
AMPLIVERSAL CRIMPING TOOL ASI datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 1% 25W datasheet.pdf