Panasonic Electronic Components ERA-2AEB3570X
ERA-2AEB3570X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2AEB3570X
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2AEB3570X.pdf
Availability of ERA-2AEB3570X
QUANTITY
ERA-2AEB3570X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2AEB3570X
Internal Part NumberEIS-ERA-2AEB3570X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2AEB3570X
Related LinksERA-2A, ERA-2AEB3570X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2AEB3570X Details Description
Related parts for ERA-2AEB3570X
HEX STANDOFF 6-32 S STEEL 3/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.5A SYNC 6DFN datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
RES 205 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf