Panasonic Electronic Components ERA-2AEB78R7X
ERA-2AEB78R7X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2AEB78R7X
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2AEB78R7X.pdf
Availability of ERA-2AEB78R7X
QUANTITY
ERA-2AEB78R7X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2AEB78R7X
Internal Part NumberEIS-ERA-2AEB78R7X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2AEB78R7X
Related LinksERA-2A, ERA-2AEB78R7X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2AEB78R7X Details Description
Related parts for ERA-2AEB78R7X
CONN PLUG 4POS .165 AWG18 TIN datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH BIPO SC59-3 datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 0.274 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY PWR LATCH SPST 16A 5VDC datasheet.pdf
M803 6C 4#23 2#16 SKT RECP OM datasheet.pdf
CTV 53C 53#20 SKT RECP datasheet.pdf
30V SO8 P-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf
Low Cost, 300 MHz Rail-to-Rail Amplifiers IC datasheet.pdf