Panasonic Electronic Components ERA-2APB5230X
ERA-2APB5230X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2APB5230X
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2APB5230X.pdf
Availability of ERA-2APB5230X
QUANTITY
ERA-2APB5230X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2APB5230X
Internal Part NumberEIS-ERA-2APB5230X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2APB5230X
Related LinksERA-2A, ERA-2APB5230X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2APB5230X Details Description
Related parts for ERA-2APB5230X
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 5V CIRC 24MM RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 2/110 AR UC datasheet.pdf
CONICAL POWER SLD TIP .016" 700 datasheet.pdf
FLACHSTE-GEH2,8 6P datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH KEY 2POS SPST-NO/NC 10A datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
MIX-TEK M HORIZ 4-2POS PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf