Panasonic Electronic Components ERA-2APB821X
ERA-2APB821X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2APB821X
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2APB821X.pdf
Availability of ERA-2APB821X
QUANTITY
ERA-2APB821X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2APB821X
Internal Part NumberEIS-ERA-2APB821X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2APB821X
Related LinksERA-2A, ERA-2APB821X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2APB821X Details Description
Related parts for ERA-2APB821X
RES SMD 2.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP 330MF 5.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 11K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 75 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf