Panasonic Electronic Components ERA-2ARB112X
ERA-2ARB112X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB112X
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB112X.pdf
Availability of ERA-2ARB112X
QUANTITY
ERA-2ARB112X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB112X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB112X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB112X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB112X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB112X Details Description
Related parts for ERA-2ARB112X
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
TRANSMITTER/RCVR RS232 LP 20SSOP datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PAR 48-TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BLU 25X4' datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf