Panasonic Electronic Components ERA-2ARB133X
ERA-2ARB133X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB133X
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB133X.pdf
Availability of ERA-2ARB133X
QUANTITY
ERA-2ARB133X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB133X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB133X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-2A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB133X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB133X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB133X Details Description
Related parts for ERA-2ARB133X
MOSFET N-CH 500V 32A TO-247AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
D4NL-4AFG-B4-NPT datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
390UF 20V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf