Panasonic Electronic Components ERA-2ARB133X
ERA-2ARB133X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB133X
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB133X.pdf
Availability of ERA-2ARB133X
QUANTITY
ERA-2ARB133X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB133X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB133X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB133X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB133X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB133X Details Description
Related parts for ERA-2ARB133X
FIXED IND 91NH 400MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 120POS VERT PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 200A 300VAC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Coax) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MX LEVELING MECHANISM KIT datasheet.pdf
IC TXRX LIN 20QFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP TRIM 3.5-25PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf
2700UF 80V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf