Panasonic Electronic Components ERA-2ARB2870X
ERA-2ARB2870X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB2870X
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB2870X.pdf
Availability of ERA-2ARB2870X
QUANTITY
ERA-2ARB2870X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB2870X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB2870X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB2870X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB2870X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB2870X Details Description
Related parts for ERA-2ARB2870X
RES 6.8K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM 1210 datasheet.pdf
FUSE 5A 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
HDR STR SR.100 GDP RET datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.4A 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 900A DO200AB datasheet.pdf
INSERT 4POS SCREW datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR 6POS FMALE 3' datasheet.pdf