Vishay/Dale RWR80S93R1DMBSL
RWR80S93R1DMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S93R1DMBSL
Brief Description
RES 93.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S93R1DMBSL.pdf
Availability of RWR80S93R1DMBSL
QUANTITY
RWR80S93R1DMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S93R1DMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S93R1DMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S93R1DMBSL
Related LinksRWR80S9, RWR80S93R1DMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S93R1DMBSL Details Description
Related parts for RWR80S93R1DMBSL
IC DAC 8BIT DUAL 2-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2924 datasheet.pdf
IC DIFF XDSL DVR AMP 20-HTSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A SYNC 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V TO236 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W T18 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 66POS datasheet.pdf