Panasonic Electronic Components ERA-2ARB4320X
ERA-2ARB4320X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB4320X
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB4320X.pdf
Availability of ERA-2ARB4320X
QUANTITY
ERA-2ARB4320X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB4320X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB4320X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB4320X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB4320X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB4320X Details Description
Related parts for ERA-2ARB4320X
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 19POS R/A datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-26AWG 30GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 SMD datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
JT 13C 13#22D PIN PLUG datasheet.pdf
AB 3C 3#8 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 10 V datasheet.pdf