Vishay/BCcomponents MRS25000C5104FRP00
MRS25000C5104FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5104FRP00
Brief Description
RES 5.1M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5104FRP00.pdf
Availability of MRS25000C5104FRP00
QUANTITY
MRS25000C5104FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5104FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5104FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5104FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5104FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5104FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C5104FRP00
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 260W TO220 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 800V 30A DO5 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 48V 9.5A 450W datasheet.pdf
NTC 2.2KOHM 5% 3950K 1% datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.9V 4-USP datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN PLUG datasheet.pdf
100000UF 63V 76X146MM 85C 15000H datasheet.pdf