Panasonic Electronic Components ERA-2ARC223X
ERA-2ARC223X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC223X
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC223X.pdf
Availability of ERA-2ARC223X
QUANTITY
ERA-2ARC223X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC223X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC223X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC223X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC223X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC223X Details Description
Related parts for ERA-2ARC223X
RES 37.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SOP datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OVERVOLTAGE PROT/DETEC 8-TDFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SOT563 datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 7.24NS 144TQFP datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A datasheet.pdf