Panasonic Electronic Components ERA-2ARC2262X
ERA-2ARC2262X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC2262X
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC2262X.pdf
Availability of ERA-2ARC2262X
QUANTITY
ERA-2ARC2262X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC2262X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC2262X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC2262X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC2262X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC2262X Details Description
Related parts for ERA-2ARC2262X
LMZF 5.08/2/90 BLACK datasheet.pdf
OSC VCXO 627.3296MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 455NM 525MW SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
INTERFACE UNITS datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
28POS,JPT,REC HSG,MQS,ASSY datasheet.pdf