Panasonic Electronic Components ERA-2ARC2802X
ERA-2ARC2802X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC2802X
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC2802X.pdf
Availability of ERA-2ARC2802X
QUANTITY
ERA-2ARC2802X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC2802X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC2802X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC2802X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC2802X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC2802X Details Description
Related parts for ERA-2ARC2802X
IC REG LDO ADJ 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
PROBE DIFFERENTL 25MHZ 10/100:1 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 6SON datasheet.pdf
IC TXRX MCU + EZRADIOPRO 42QFN datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 8CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.7A TSM datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf