Panasonic Electronic Components ERA-2ARC3240X
ERA-2ARC3240X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC3240X
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC3240X.pdf
Availability of ERA-2ARC3240X
QUANTITY
ERA-2ARC3240X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC3240X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC3240X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC3240X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC3240X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC3240X Details Description
Related parts for ERA-2ARC3240X
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W MINI6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.1A 180 MOHM datasheet.pdf
CONN SPRING CONTACT 26 PIN DUAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE 40A BRAZ SQR DO5 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IMPACT 4PAIR 85OHM GD LEFT RAM 4 datasheet.pdf