Panasonic Electronic Components ERA-2ARC6651X
ERA-2ARC6651X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC6651X
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC6651X.pdf
Availability of ERA-2ARC6651X
QUANTITY
ERA-2ARC6651X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC6651X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC6651X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC6651X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC6651X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC6651X Details Description
Related parts for ERA-2ARC6651X
CAP CER 0.015UF 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOD CORD REVERSED 6-4 BLACK 25' datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 160V SCREW datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP 4VDC 680UF 10 MOHM datasheet.pdf
270 MHz, 400 uA Current Feedback Amplifier IC datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf