Panasonic Electronic Components ERA-2ARC9761X
ERA-2ARC9761X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC9761X
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC9761X.pdf
Availability of ERA-2ARC9761X
QUANTITY
ERA-2ARC9761X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC9761X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC9761X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC9761X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC9761X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC9761X Details Description
Related parts for ERA-2ARC9761X
IC DUAL 4-BIT BINARY CNTR 14-DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOT666 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 50 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
TOGGLE BOOT datasheet.pdf
RES SMD 4.07K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf