Panasonic Electronic Components ERA-3AEB1183V
ERA-3AEB1183V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB1183V
Brief Description
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB1183V.pdf
Availability of ERA-3AEB1183V
QUANTITY
ERA-3AEB1183V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB1183V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB1183V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB1183V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB1183V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB1183V Details Description
Related parts for ERA-3AEB1183V
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN BOOT FOR MODULAR PLUGS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf