Panasonic Electronic Components ERJ-S06F2873V
ERJ-S06F2873V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F2873V
Brief Description
RES SMD 287K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F2873V.pdf
Availability of ERJ-S06F2873V
QUANTITY
ERJ-S06F2873V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F2873V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F2873V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F2873V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F2873V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F2873V Details Description
Related parts for ERJ-S06F2873V
FIXED IND 4.7UH 530MA 481 MOHM datasheet.pdf
LAMINATE HARD DISSP 5X12' BEIGE datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 5% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CAP ALUM 250UF 25V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 110NS 56TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf