3M 924517-28-18-I
924517-28-18-I picture photo
Mfg. Part Number
924517-28-18-I
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100" GOLD
Datasheet Download
924517-28-18-I.pdf
Availability of 924517-28-18-I
QUANTITY
924517-28-18-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924517-28-18-I
Internal Part NumberEIS-924517-28-18-I
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924517-28-18-I
Related Links924517-, 924517-28-18-I Datasheet, 3M Distributor
924517-28-18-I Details Description
Related parts for 924517-28-18-I
LABEL LSR POLY WHT 3.0X.38" datasheet.pdf
KIT DEV ACE ICD-S40/PCWH datasheet.pdf
IC DVR RS485 LOW PWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
TAG ELECTRL WARN 5.75"X3" BLK/RD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf