Panasonic Electronic Components ERA-3AEB1433V
ERA-3AEB1433V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB1433V
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB1433V.pdf
Availability of ERA-3AEB1433V
QUANTITY
ERA-3AEB1433V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB1433V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB1433V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB1433V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB1433V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB1433V Details Description
Related parts for ERA-3AEB1433V
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OUT COMPRTR OPAMP COMB 14SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CALIB 24-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
JACK SCREW HEX 4-40 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf