Panasonic Electronic Components ERA-3AEB622V
ERA-3AEB622V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3AEB622V
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3AEB622V.pdf
Availability of ERA-3AEB622V
QUANTITY
ERA-3AEB622V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3AEB622V
Internal Part NumberEIS-ERA-3AEB622V
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERA-3A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3AEB622V
Related LinksERA-3A, ERA-3AEB622V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3AEB622V Details Description
Related parts for ERA-3AEB622V
DIODE ZENER 18V 5W AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
UNV,PWR,MDL,ASY,HDR,LEV 2 datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 4-40 POST GRAY datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 4UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
13+13 DIL MALE SMT HORIZ LOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf