Panasonic Electronic Components ERA-3YEB221V
ERA-3YEB221V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB221V
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB221V.pdf
Availability of ERA-3YEB221V
QUANTITY
ERA-3YEB221V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB221V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB221V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB221V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB221V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB221V Details Description
Related parts for ERA-3YEB221V
FIXED IND 18UH 1.9A 119 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 400MA 790 MOHM datasheet.pdf