Panasonic Electronic Components ERA-3YEB273V
ERA-3YEB273V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-3YEB273V
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERA-3YEB273V.pdf
Availability of ERA-3YEB273V
QUANTITY
ERA-3YEB273V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-3YEB273V
Internal Part NumberEIS-ERA-3YEB273V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-3YEB273V
Related LinksERA-3Y, ERA-3YEB273V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-3YEB273V Details Description
Related parts for ERA-3YEB273V
CAP CER 4.7PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 72V .200A RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
ZMOTION BUNDLE 4KB FLASH 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
XBEE PRO DIGIMESH 2.4GHZ 10MW datasheet.pdf
CONN HDR 6POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
MICRO 37C P 24" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
FAN 230VAC 119X38MM WR datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf