Panasonic Electronic Components ERA-6AEB1133V
ERA-6AEB1133V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB1133V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB1133V.pdf
Availability of ERA-6AEB1133V
QUANTITY
ERA-6AEB1133V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB1133V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB1133V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-6A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB1133V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB1133V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB1133V Details Description
Related parts for ERA-6AEB1133V
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRAL RCT RA PF 4X18 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HDM DC STACKING MODULE 144CKT datasheet.pdf
SE SURFACE DISC 4-1/2" A MED datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 10W DO213AA datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf