Panasonic Electronic Components ERA-6AEB1691V
ERA-6AEB1691V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB1691V
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB1691V.pdf
Availability of ERA-6AEB1691V
QUANTITY
ERA-6AEB1691V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB1691V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB1691V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB1691V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB1691V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB1691V Details Description
Related parts for ERA-6AEB1691V
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR34S/AE34M/CCE34S datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 0.7A TO-126ML datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf