Panasonic Electronic Components ERA-6AEB2212V
ERA-6AEB2212V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB2212V
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB2212V.pdf
Availability of ERA-6AEB2212V
QUANTITY
ERA-6AEB2212V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB2212V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB2212V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB2212V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB2212V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB2212V Details Description
Related parts for ERA-6AEB2212V
REG POS ISR 12V 1A HORZ TH 12SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 42SSOP datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX2015 datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 500A SP6 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 126UM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9.9A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf