Panasonic Electronic Components ERA-6AEB4531V
ERA-6AEB4531V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB4531V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB4531V.pdf
Availability of ERA-6AEB4531V
QUANTITY
ERA-6AEB4531V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB4531V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB4531V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-6A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB4531V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB4531V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB4531V Details Description
Related parts for ERA-6AEB4531V
FIXED IND 1.2UH 50MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.7KV 50A WAFER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL8501 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf