Panasonic Electronic Components ERA-6AEB820V
ERA-6AEB820V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AEB820V
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AEB820V.pdf
Availability of ERA-6AEB820V
QUANTITY
ERA-6AEB820V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AEB820V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AEB820V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AEB820V
Related LinksERA-6A, ERA-6AEB820V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AEB820V Details Description
Related parts for ERA-6AEB820V
IC DAC 16BIT R-R MICROPWR 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ CLICK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V WSMINI5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf