Panasonic Electronic Components ERA-6AHD24R9V
ERA-6AHD24R9V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6AHD24R9V
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6AHD24R9V.pdf
Availability of ERA-6AHD24R9V
QUANTITY
ERA-6AHD24R9V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6AHD24R9V
Internal Part NumberEIS-ERA-6AHD24R9V
Hot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesERA-6A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6AHD24R9V
Related LinksERA-6A, ERA-6AHD24R9V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6AHD24R9V Details Description
Related parts for ERA-6AHD24R9V
DIODE SCHOTTKY 50V 100MA MINI3 datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR14S/AE14G/CDR14S datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SOCKET SB 5412 ASY datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 80BGA datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FUSE 1A F PIGTAIL 6.3X32 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf