Panasonic Electronic Components ERA-6APB392V
ERA-6APB392V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6APB392V
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6APB392V.pdf
Availability of ERA-6APB392V
QUANTITY
ERA-6APB392V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6APB392V
Internal Part NumberEIS-ERA-6APB392V
Hot New Technologies
Standard Package1
SeriesERA-6A
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6APB392V
Related LinksERA-6A, ERA-6APB392V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6APB392V Details Description
Related parts for ERA-6APB392V
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SITE LICENSE 10GB ETH MAC ECP2 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD323 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
OB BTS FT 5 ASY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 1A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf