Panasonic Electronic Components ERA-6ARB303V
ERA-6ARB303V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6ARB303V
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6ARB303V.pdf
Availability of ERA-6ARB303V
QUANTITY
ERA-6ARB303V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6ARB303V
Internal Part NumberEIS-ERA-6ARB303V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6ARB303V
Related LinksERA-6A, ERA-6ARB303V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6ARB303V Details Description
Related parts for ERA-6ARB303V
TUBE PVC 600V BLK 1/2"(13.30MM) datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 3/0AWG ORANGE 250' datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf