Panasonic Electronic Components ERA-6ARB362V
ERA-6ARB362V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6ARB362V
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6ARB362V.pdf
Availability of ERA-6ARB362V
QUANTITY
ERA-6ARB362V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6ARB362V
Internal Part NumberEIS-ERA-6ARB362V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6ARB362V
Related LinksERA-6A, ERA-6ARB362V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6ARB362V Details Description
Related parts for ERA-6ARB362V
CONN HEADER 40POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RCM4300 RABBITCORE datasheet.pdf
LED PANEL IND 5V 15MA RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf