Panasonic Electronic Components ERA-6ARW392V
ERA-6ARW392V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6ARW392V
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6ARW392V.pdf
Availability of ERA-6ARW392V
QUANTITY
ERA-6ARW392V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6ARW392V
Internal Part NumberEIS-ERA-6ARW392V
Hot New Technologies
Standard Package1
SeriesERA-6A
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6ARW392V
Related LinksERA-6A, ERA-6ARW392V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6ARW392V Details Description
Related parts for ERA-6ARW392V
IC REG LDO 12V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC PLD 7NS 28PLCC datasheet.pdf
IC CAPSENSE KRYPTON 8K 32QFN datasheet.pdf
SIREN 6-16VDC 2.9KHZ PANEL MOUNT datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf