Torex Semiconductor Ltd XC6119C20ANR-G
XC6119C20ANR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C20ANR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 2.0V SSOT-2
Datasheet Download
XC6119C20ANR-G.pdf
Availability of XC6119C20ANR-G
QUANTITY
XC6119C20ANR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C20ANR-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C20ANR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C20ANR-G
Related LinksXC6119C, XC6119C20ANR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C20ANR-G Details Description
Related parts for XC6119C20ANR-G
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V/3.3V 0.6A 16SON datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 110A datasheet.pdf
PCI EXPRESS 64P(2.3)(15")WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
CONN HEADER SMD 24POS ZPD datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf